Roma’da Gezilecek 8 Rota

bengilisular

SETUR-NISAN15-06-trevi-cesmesi

İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Roma, tarihi değerleri, ihtişamlı yapıları, müzeleri ve renkli meydanlarıyla büyüleyici bir kent. Şehirde kiliselerden parklara, müzelerden meydanlara kadar pek çok güzel gezi durağı bulunuyor. 19 Mayıs’ta yurt dışında güzel bir tatil hayal ediyorsanız, 19 Mayıs turları arasından Roma’yı seçebilirsiniz. Bu güzel şehrin keyfini çıkarmak için Roma’da görmeniz gereken 5 rotayı bir araya getirdik.

San Pietro Bazilikası
Roma’nın önemli bölgelerinden biri Vatikan’da yer alan San Pietro Bazelikası, şehrin en ünlü kiliselerinden. Kubbesi Michelangelo tarafından tasarlanmış yapıda sayısız heykel, kabartma ve resim bulunuyor. Kilisenin tepesindeki kuleden ise şehir manzarasını izlemek ayrı bir keyif.

Colosseum
Şehrin en büyük amfi tiyatrosu olan Colosseum, MS 72 yılında imparator Vespasion tarafından yapılmış Roma dönemine ait müthiş bir yapı. Bu dev arenada 5. yy’a kadar vahşi hayvanlar ve insanlar arasında ölümcül gladyatör dövüşleri yapılmış.  Turistlerin oldukça rağbet gösterdiği mekanı görmeden şehirden ayrılmayın.

Trevi Çeşmesi
Roma’nın en bilindik yapılarından biri olan Trevi…

View original post 307 more words

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s